Rahvusvahelise Astronoomialiidu poolt välja kuulutatud eksoplaneedi ja tema kodutähe nimekonkursilt head tulemused

Rahvusvaheline Astronoomialiit määras Eestile võimaluse anda nimi 2008. aastal avastatud ja umbes 950 valgusaasta kaugusel asuvale eksoplaneedile XO-4b ja tema kodutähele.

Füüsika tunnis sai kooli alguses tehtud G1 ja G2 õpilaste seas ülekutse osaleda.

Konkursile laekunud 140 nime seast valis 13 parimat välja nimekonkursi žürii, kuhu kuulusid Tõravere Observatooriumi, Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Teadusagentuuri esindajad. Edasi anti need rahvahääletusele, mille esikolmikust valis Rahvusvaheline Astronoomialiit lõpliku nime.

Nimekonkursil osalesid ka VGM õpilased, kellel läks väga hästi, sest sattusid 13 parima hulka ja lõppjärjestuses jäid kõik kolm esimesse poolde:
2. koht Lamp ja Sääsk – Marten Juhansoo G1;
4. koht Lindanise ja Tarbatu – Joonas Ole G2;
6. koht Suitsupääsuke ja Rukkilill – Annabell Soonberg G2.

Suur aitäh õpetaja Ingrid Rõigasele ja palju õnne osalejatele!