You are currently viewing HarTa ühiskatsed

HarTa ühiskatsed

Käimas on registreerimine sisseastumisele. Teist aastat järjest korraldavad Harjumaa ja Tallinna riigigümnaasiumid (HarTa gümnaasiumid) ehk Rae, Saue, Tabasalu, Viimsi, Mustamäe, Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumid ühise sisseastumise, et protsessi õpilastele lühemaks ja lihtsamaks muuta.

Ühistestile saab registreerida 11.-22.03 veebikeskkonnas sisseastumine.ee.

Ühistest toimub 6. aprillil.

Eelmisel aastal registreerus HarTa ühistestile üle 3050 õpilase.

Testi koostavad seitsme riigigümnaasiumi õpetajad ühiselt ning see hõlmab eesti keele ja kirjanduse, inglise keele, matemaatika ning loodusainete osa.

Testi kontrollib põhikooli teadmiste omandamist. Test toimub elektrooniliselt EIS-i keskkonnas, aga testi sooritamiseks tuleb õpilasel tulla testi päeval selleks määratud kohta. Täpne koht antakse õpilasele teada sisseastumiskeskkonnas.

Test on Harjumaa ja Tallinna riigigümnaasiumitel ühine, aga vestlused ning järgnevad vastuvõtuga seotud tegevused toimuvad igas koolis eraldi.

Vaata lisa: https://vgm.edu.ee/g1sisse/