You are currently viewing VGMi Teadlaste ÖÖ!

VGMi Teadlaste ÖÖ!

Viimsi Gümnaasiumi Teadlaste nädal algas esmaspäeval, 25.09 noorteadlaste külalisloengutega ja jätkus kolmapäeval VGMi Teadlaste ÖÖga.

Teadlaste ÖÖ avas oma loenguga “Mis on teadusest õpilastele kasu?” Tabasalu perearst Piret Rospu, misjärel toimusid erinevad töötoad. Kui eelmisel aastal oli meil 5 töötuba, siis käesoleval aastal oli õppijatel võimalik valida 12 vägagi erineva ja põneva töötoa vahel.

1. Kehaline aktiivsus ja südame-veresoonkonna näitajad. Triin Rääsk, PhD (TLU füsioloogia lektor)
  2. Kuidas ajaloo teadmine aitab mõista muusikat? Johan Randvere
  3. Kuidas vaadata kaasaegset tantsuteatrit ja etenduskunsti? Irina Pähn (Eesti Tantsuagentuur SA)
  4. Toidu maitse ja lõhna töötuba. Katrin Laos (TalTech)
  5. Lingvistika. Hant Mikit Kolk (Tartu Ülikool)
  6. Andmete taaskasutamine. Kuidas saab Sinu andmetest statistika? Terje Trasberg (Statistikaamet)
  7. Eestlane superautomaailmas! Martin Pankratov (McLaren)
  8. Jahindus. Peeter Hussar
  9. Loodus- ja keskkonnateemade kajastamine televisioonis Osooni saate näitel. Sander Loite
  10. Puit kaasaegses ehituses. Sander Sults ja Toomas Erik Uus (TalTech)
  11. Sisekaitseakadeemia, kadetid Marie-Helen Soom, Erki Martin
  12. Väike ventilaator. Lauri Kütt (TalTech)

Lisaks näidati koolimaja ekraanidel Viimsis elava fotograafi Tiit Blaati loodusvideosid.

Oleme rõõmsad, et VGMi Teadlaste ÖÖ mahutas kuulama 396 õppijat. Suur tänu esinejatele, suur tänu korraldusmeeskonnale, õpetajad Hille Eek, Ingrid Rõigas, Ivi Rammul, Heli Illipe, Marko-Raul Peetersoo ja Kristjan Pärnamägi ja kõigile teistele, kes korraldamisse panustasid!