You are currently viewing Keskkonnakuu koolisööklas

Keskkonnakuu koolisööklas

Hea koolipere!

Novembris on Daily koolisööklates Keskkonnakuu. Keskkonnakuul keskendume toidu raiskamise vähendamisele. Keskkonnakuu raames toimuvad koolides järgmised tegevused:

1. Videoloengud

Olete oodatud osalema videoloengutes. Loengud toimuvad Zoomis ja saadame enne loengut teile vaatamiseks vajaliku lingi. Loengutele palun registreerige siin: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=uZnZYAtye0y0SZkQAjplVt1ujBouYuVJrzNukV-YljhUQlBBV1RWRDQzVThYWDlUWE1HM0ZMVjRPWC4u

Registreerimine on vajalik selleks, et teaksime kui palju inimesi on osalemas.

VIDEOLOENG 10.11 kell 10.00 Mahekeskus Elen Peetsmann „Miks eelistada mahetoitu?!“

2. Konkurss Tuleviku Koolitoit

Mida sööme tulevikukoolis?
Pange pead kokku ja tulge appi!
Kutsu oma sõbrad kaasa ja aidake meil leida vastus küsimusele, milline võiks olla koolitoit aastal 2025.
Mis retseptid ja toidud menüüsse lisaksite? Mida võiks praeguse koolilõuna juures parandada?
Kus ja kuidas kooli lõunavahetunnid üldse toimuma hakkavad? Võimalusi on palju, mõelge koos, mis on parim!

Lisage kuni 2-minutiline videoklipp oma ideest (vajadusel õpetaja abiga) facebook.com/tulevikukoolitoit või saatke video link aadressile , 25. novembrini. Osaleda võivad kõik koolid, 1.-12. klassini, klassi kaupa või ka üksi. Novembri lõpuks enim hääli kogunud idee võidab!

DAILY koolisööklad võtavad kõiki teie ideid arvesse ja PROTO AVASTUSTEHAS kutsub enim hääli saanud võistlustöö autoriks olnud klassi Avastustehasesse külla!

3. Vähendame koos toidu raiskamist

Igal aastal visatakse koolisööklates kokku ära hinnanguliselt 1000 tonni toitu ehk 50 autokoormatäit valmistoitu, mis läheb kahjuks raisku. 8.11-12.11 Toidujäätmete kaalumine koolides Kaalume kõikides koolides iga päev kui palju toitu ära visatakse. Selgitame koolide vahel välja millises koolis raisatakse kõige vähem toitu. Iga päev kirjutame kooli sööklas olevale plakatile kui palju toitu kilodes visati ära terves koolis ja kui palju ühe õpilase kohta. Loodame, et läbi selle paneme õpilased mõtlema toiduraiskamise peale. Me kõik saame anda oma panuse, et vähendada toidu raiskamist.

Lugupidamisega,

Tiiu Endrikson

Müügi- ja turundusjuht
Baltic Restaurants Estonia